PREFABRICATED
WOODEN STRUCTURES

We are an authorised manufacturer of prefabricated solid wood roofing constructions and prefabricated houses.NEWS

500 m2 roof in one day

INNOVATIVE SYSTEM

RK HAUS SYSTEM

BUDMA

500 m2 roof in one day

As part of the curiosity, we present one of our projects this year. It is a roof with a span of 18m and an area of almost 500m2. The whole was done within 10 hours - one day, inclu...

INNOVATIVE SYSTEM

We received funding for "Development of an innovative concentration system of prefabricated solid wood trusses" under the "Lower Silesian Innovation Voucher" program....

RK HAUS SYSTEM

We invite you to Poznań for this year's Budma from 12 to 15 February. For the first time a new brand implemented by our company will be presented - RK Haus System. The RK Haus Sys...

BUDMA

Budma Fair is behind us, all visitors to our stand, thank you very much and we invite you to contact our sales offices....

Wiązar System

We are an authorised manufacturer of prefabricated solid wood roofing constructions joined in MiTek system using nail plates. From the start of our operation, we adopted the principle of comprehensive manufacturing of prefabricated roofing amd houses...

more
Wiązar System
RK HAUS System

RK HAUS System

We are a manufacturer of modern pre-fabricated timber frame houses. The RH Haus System structures we offer are built on a modern production line. Depending on the finishing standard, they comply with requirements for energy-saving and passive buildings...

more

Implementations

Wiązary dachowe są jednym z wielu rozwiązań konstrukcji dachowych, jakie można wykonać na wznoszony obiektach. Jednak to wiązary dachowe posiadają kilka istotnych zalet. Bardzo dobrze sprawdzają się przy dużych rozpiętościach ze względu na brak konieczności stworzenia dodatkowych punktów podparcia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Produkowane przez nas wiązary dachowe spełniają wszystkie standardy jakościowe, zapewniając wytrzymałość i stabilność całej konstrukcji. W celu osiągnięcia jak najlepszego efektu korzystamy z najnowszych rozwiązań technologicznych. Aby się o tym przekonać, wystarczy przyjrzeć się z bliska naszej ofercie.

Czym różni się tradycyjna więźba od prefabrykowanych wiązarów dachowych?

Typowa więźba dachowa jest dość drogim i czasochłonnym rozwiązaniem. Wynika to przede wszystkim z faktu, że musi zostać stworzona przez cieślę od podstaw na placu budowy. Większy nakład pracy oznacza większe obciążenie finansowe dla klienta. Tradycyjną więźbę tworzy się też zdecydowanie dłużej, ponieważ wymaga bezbłędnej precyzji oraz zastosowania specjalistycznych technik. Na tym tle wiązary dachowe prefabrykowane wypadają zdecydowanie lepiej.

Na ich korzyść przemawia więc przede wszystkim szybkość i sprawność prefabrykacji oraz konkurencyjna cena. Mowa nawet o kilkudziesięciu procentach oszczędności przy maksymalnie krótkim czasie realizacji (do kilku dni). Nietrudno więc zrozumieć, dlaczego więźba prefabrykowana zyskuje coraz większą popularność. Zwłaszcza, jeśli za jej produkcję odpowiadają profesjonalne, licencjonowane zakłady prefabrykacji.

Wiązary dachowe – korzyści

Do budowy naszych wiązarów używamy drewna iglastego, suszonego, czterostronnie struganego, klasyfikowanego wytrzymałościowo. Stworzone z niego wiązary prefabrykowane stają się bardzo bezpiecznym rozwiązaniem dla przyszłego użytkownika. Na życzenie klienta nasze wiązary zabezpieczane są dodatkowo poprzez impregnację. To bardzo prosty, a jednocześnie skuteczny sposób na przedłużenie żywotności produktu.

Konstrukcje dachowe drewniane posiadają ponadto niezawodne połączenia, które gwarantują stabilność oraz długą żywotność konstrukcji. Ich rozmieszczenie jest precyzyjnie określane jeszcze na etapie projektu za pomocą specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Szanse na popełnienie jakiegokolwiek błędu są więc mocno ograniczane, czego nie można powiedzieć o tradycyjnie zbijanych na budowach więźbach.

Nie można też zapomnieć o szybkim i sprawnym czasie realizacji na budowie. Możemy zamontować na budowie kratownice dachowe drewniane w zaledwie kilka dni. Czas jest jednak ściśle uzależniony od rozmiarów projektu. Warto pamiętać, że technologia prefabrykacji stanowi obecnie najszybszą metodę produkcji. Pod tym względem nie ma żadnej konkurencji. Przyda się więc zwłaszcza osobom, którym zależy na jak najszybszej realizacji zlecenia.

Wytrzymałe wiązary prefabrykowane

Przykładamy szczególną uwagę do trwałości naszych produktów. Dlatego nie pozostawiamy miejsca na błędy. Automatyzacja procesu wytwarzania sprawia, że dachy prefabrykowane spełniają wymagania polskich norm. W połączeniu z suszonym i klasyfikowanym drewnem daje to efekt odbiegający od standardowych, ręcznie robionych więźb. Powierzenie części zadań nowoczesnym programom komputerowym i sterowanym przez niego narzędziom eliminuje ryzyko pomyłki, co pozwala osiągnąć odpowiednią trwałość i jakoś produktu.

Wszystkie wiązary kratowe drewniane poddawane są pełnej kombinatoryce zadanych obciążeń. W efekcie otrzymujemy wyjątkowo wytrzymałe, a przez to bezpieczne w użytkowaniu więźby. Pod tym względem okazują się bezkonkurencyjne. Dowodzą tego wszystkie przeprowadzane testy, a także praktyka. Nasze dotychczasowe realizacje cieszą się dobrą opinią również ze względu na odporność i trwałość konstrukcji.

Dla kogo gotowe wiązary dachowe?

Nasza oferta kierowana jest zarówno do inwestorów publicznych, jak i klientów indywidualnych. Z przyjemnością pomożemy w budowie prefabrykowanego domu jednorodzinnego. Równie chętnie wyprodukujemy konstrukcje dachowe drewniane budynków użyteczności publicznej, obiektów rolniczych czy przemysłowych, punktów handlowych, a nawet zabytków. Nie mamy wiele ograniczeń. Jeśli istnieje obiekt, który potrzebuje więźby dachowej, to z całą pewnością będziemy mogli podjąć się zadania.

Z jakich materiałów korzystamy do stworzenia wiązar dachowych drewnianych?

Produkcja wiązarów dachowych wymaga użycia dobrej jakości produktów. Zaliczana do nich jest przede wszystkim płytka kolczasta i drewno konstrukcyjne. Łączniki o których mowa służą do prefabrykacji drewnianych wiązarów dachowych. Cechują się 1-2 mm grubością oraz wytłoczonymi kolcami (o maksymalnej wysokości dochodzącej do 20 mm). Na płytki kolczaste oddziałuje prasa o sile nacisku 30 ton, co daje bardzo trwałe, niezawodne połączenie. Stworzone w ten sposób wiązary kratownicowe drewniane nie potrzebują dodatkowych mocowań w postaci kleju, śrub czy gwoździ. W ten sposób eliminuje się kolejny czynnik ryzyka, który mógłby się odbić na jakości oraz wytrzymałości więźby. Korzystamy z bardzo skutecznego rozwiązania, jakim są szablony przeznaczone do procesu wytwarzania. Gwarantują one powtarzalność wymiarów.

Drewno do produkcji pochodzi od renomowanych dostawców. Używamy go nie tylko do samych wiązarów dachowych, ale również pozostałych konstrukcji z naszej oferty (jak na przykład domów w systemie RK Haus System). Najważniejszym atutem stosowanego drewna jest oczywiście wytrzymałość i długa żywotność.

Jak wygląda produkcja więźb prefabrykowanych?

Nie tworzymy wiązarów na budowie. Nie potrzebujemy w związku z tym zajmować miejsca na posesji klienta. Wszystko odbywa się na zakładzie prefabrykacji. Prefabrykowane konstrukcje drewniane dowozimy na miejsce dopiero po ich wyprodukowaniu. Na budowie pozostaje do wykonania sam montaż wiązarów dachowych. Do produkcji wiązarów używamy pił sterowanych numerycznie, pras hydraulicznych czy specjalnych stołów montażowych i stacji zbijania. To skomplikowana praca, która daje jednak wymierne korzyści. Stworzone zgodnie z zasadami sztuki drewniane konstrukcje dachowe wyróżniają się nie tylko niezwykle ważną trwałością, ale również estetyką.

Transport i montaż prefabrykowanych konstrukcji dachowych

Nasze wiązary dachowe oferujemy dla inwestora jako kompleksową usługę. Projektujemy, produkujemy, a następnie montujemy wiązary dachowe na budowach. Posiadamy zarówno własną flotę do transportu wiązarów, ale również współpracujemy z firmami spedycyjnymi, które mogą przetransportować wiązary dachowe prosto pod wskazany adres. Jesteśmy też przygotowani na konieczność dostarczenia elementów ponadgabarytowych. Nasz system prefabrykacji przewiduje bowiem podział wiązarów do transportu i połączenie ich w całość za pomocą pras mobilnych już na placu budowy. Więźba prefabrykowana może następnie zostać zamontowana w sposób ręczny bądź przy użyciu dźwigu. Dobór metody zależy wyłącznie od rozmiarów konstrukcji, oraz sytuacji jaka jest na budowie. Należy pamiętać, że montowane przez nas wiązary dachowe, to duże i często ponadgabarytowe elementy. Stąd, aby montaż odbył się sprawnie potrzebujemy rzetelnych informacji, panujących na budowie, które to powinny być potwierdzone jeszcze przed dostawą wiązarów dachowych. Mowa tutaj o dokładnym adresie budowy, informacji o wjeździe na budowę, miejscu na składowanie konstrukcji.

Nasi montażyści, to wyszkolone ekipy montażowe. Mieliśmy już okazję współpracować przy wielu skomplikowanych projektach. Dzięki temu możemy zapewnić sprawny montaż wiązarów dachowych, służymy również wsparciem w doborze optymalnych rozwiązań. W przypadku typowego domu jednorodzinnego montaż nie powinien zająć dłużej, niż dwa, trzy dni.

Wiązary dachowe – doświadczony producent

Specjalizujemy się w produkcji, transporcie oraz montażu wiązar od wielu lat. Przez ten czas zdobyliśmy i nadal zdobywamy niezwykle cenne doświadczenie, podnosząc poprzez to swoje kwalifikacje. Nasze prefabrykowane konstrukcje dachowe odznaczają się wysoką jakością, która odpowiada europejskim normom. Sukces osiągnęliśmy dzięki skorzystaniu z licencji Mitek Industries, dostawcy oprogramowania i płytek kolczastych do łączenia wiązarów dachowych.

Posiadamy własne biura konstrukcyjne oraz rozbudowane parki maszynowe. Przy pomocy specjalistycznego oprogramowania jesteśmy w stanie zaprojektować, skutecznie zoptymalizować i wykonać wiązary dachowe drewniane. Poza tym nasza kadra pracowników, to osoby z wykształceniem o profilu budowlanym, ceniących sobie dobrą współpracę z klientami. Staramy się aby każde zlecenie od fazy projektowania do momentu realizacji na budowie było ustalane z inwestorem. Nie dochodzi więc do sytuacji, w których klient otrzymałby produkt nieodpowiadający jego oczekiwaniom.

Dachy prefabrykowane – wycena

Każdy projekt konstrukcji wiązarów dachowych jest na swój sposób niepowtarzalny, w związku z tym staramy się aby prefabrykowane wiązary dachowe były dopasowane do konkretnej sytuacji. Dlatego też stawiamy na indywidualną wycenę zleceń. Klient płaci wyłącznie za usługi, których potrzebuje oraz materiały, które zostaną zużyte do konkretnej realizacji projektu. Przy wycenie bierzemy pod uwagę m.in. koszt materiałów do budowy wiązarów dachowych, transport oraz montaż.

Korzystamy wyłącznie z najnowszych technologii oraz specjalistycznego oprogramowania. Przekłada się to bezpośrednio na redukcję kosztów w porównaniu do konstrukcji wykonywanych w innych technologiach. Na tym przykładzie doskonale widać, jak korzystne dla klientów są drewniane wiązary dachowe.

Ostateczna cena za wiązary dachowe zawsze jest znana jeszcze przed podjęciem pierwszych prac. Konsultujemy z inwestorem każdy element wykonania wiązarów dachowych. Ścisła współpraca gwarantuje otrzymanie produktu w określonym budżecie i spełniająca oczekiwania klienta.

W kwestii takiej, jak więźba prefabrykowana producent Wiązar System z pewnością spełni wszelkie oczekiwania. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Służymy profesjonalnym doradztwem w zakresie prefabrykowanych konstrukcji dachowych. Pomagamy dobrać rozwiązania, które najlepiej sprawdzą się w projektach naszych inwestorów. Warto zadać nam również inne pytania dotyczące prefabrykowanych wiązarów dachowych. Z przyjemnością udzielimy na nie odpowiedzi.

    IF YOU WANT TO ASK FOR A PROJECT OR A QUOTATION FOR A COMPLETE IMPLEMENTATION OF A FRAMEWORK HOUSE, WE INVITE YOU TO FILL IN THE FORM