Montaż wiązarów dachowych

Montaż

Montaż dokonuje się w oparciu o plan wykonywany przez program. W zależności od ciężaru wiązarów, wysokości budynków, możliwości dojazdu itp. montuje się konstrukcję ręcznie lub z użyciem dźwigu. Typową więźbę na domu jednorodzinnym montuje się z reguły w ciągu 1-2 dni. Wymiary poszczególnych elementów konstrukcji mogą uniemożliwiać ich transport lub też wymagać specjalistycznych środków przewozu, co pociągać może za sobą wysokie koszty. Z tych względów system prefabrykacji przewiduje możliwość podziału wiązarów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Montaż wiązarów dachowych

Dachy kojarzą się zwykle z tym, co widać na zewnątrz — ich kształtem, pokryciem oraz innymi zewnętrznymi elementami. To, co jednak najważniejsze, znajduje się wewnątrz. Za najbardziej istotny element uznać należy wiązary dachowe. To właśnie na nich spoczywa całe pokrycie dachu, a od spodu konstrukcja np. sufitów. Oznacza to, że wiązary dachowe powinny zostać wykonane w taki sposób, aby utrzymały ciężar całego dachu, czyli wspominanego powyżej pokrycia dachu, konstrukcji sufitów i coraz częściej paneli fotowoltaicznych.

Ile trwa montaż wiązarów dachowych?

Długość prac montażowych zależy od tego, na jaki rodzaj konstrukcji zdecyduje się przyszły inwestor, czy będzie to konstrukcja tradycyjna, zbijana na budowie, czy być może prefabrykowane wiązary dachowe. W pierwszym przypadku na plac budowy dowożone są materiały, z których od podstaw wykonywana jest konstrukcja. Czas trwania tego procesu zależy w znacznym stopniu od wielkości dachu i stopnia skomplikowania. Przeważnie zajmuje to od kilku do kilkunastu dni. W przypadku prefabrykowanych wiązarów dachowych, przywożonych w całości na miejsce inwestycji, sam montaż trwa znacznie krócej. W wielu sytuacjach takie prace kończą się w ciągu jednego dnia. Decydując się na wiązary dachowe, montaż najlepiej zlecić profesjonalnej firmie, która posiada doświadczenie w szybkim i starannym wykonaniu tego typu zadań.

Montaż wiązarów dachowych

Podstawowa zaleta systemu to obniżenie kosztów, w porównaniu
z konstrukcjami stalowymi ok.40-50% oszczędności. Jesteśmy w
stanie zaprojektować i wykonać wiązary o rozpiętości do 30 m bez
podpór (słupów wewnątrz obiektu).

    JEŚLI CHCESZ ZAPYTAĆ O OFERTĘ I WYCENĘ NA WIĄZARY DACHOWE LUB KONSTRUKCJE DREWNIANE WYPEŁNIJ I WYŚLIJ FORMULARZ


    Oblicz 87 + = 94